..
GSB - śladami historii

1 | 1263
 
 
2012-07-14
Odsłon: 1263
 

GSB - śladami historii

W najbliższy poniedziałek wyruszamy w miesięczną wędrówkę. naszym celem jest nie tylko przejście obecnej polskiej części GSB, ale również jego zapomnianej części leżacej obecnie w granicach Ukrainy. Orginalny przebieg GSB został wytyczony w 1935 roku, dziś uwzględniając zmiany terytorialne, rezerwaty i parki narodowe chcemy podążać z jego biegiem jak najwierniej.

Dla zainteresowanych: http://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82%C3%B3wny_Szlak_Beskidzki

Każdego dnia czeka nas około 35km marszu, niezależnie od warunków atmosferycznych. po około 16 dniach planujemy zakończyc polską część wyprawy. Na Ukrainie chcemy spędzić kolejnych 15 dni.

Ukraińską część GSB udalo nam się odtworzyć dzięki fragmentom przewodnika Henryka Gąsiorowskiego oraz WIG-ówkom stosownych terenów z lat 30-tych ubiegłego 100-lecia.

Wyprawa jest sponsorowana przez sklep Alpamayo z siedzibą w Krakowie przy ulicy Sławkowskiej oraz Wydawnictwo COMPASS z Krakowa, które dostarcza mapy. Patronat medialny objęło wydawnictwo n.p.m., które opublikuje relację drukiem w grudniowym numerze miesięcznika oraz portal GÓRYonline, które zapewnia elektroniczą wersję recenzji oraz prowadzenie tego bloga. Serdecznie dziękujemy

w miarę możliwości będziemy dodawać relacje z kolejnych dni 3majcie kciuki za nasza przygodę
 
 
KOMENTARZE
 
Nick *:
 k
Twoja opinia *:
 
ZAPISZ
 


Archiwum wpisów
 

Pn

Wt

Sr

Czw

Pt

So

Nd